Yavru Bekçi Köpeği Dişleri

 

 

Yavru Bekçi köpeği sahibi olmak isteyen bir hayvan sever için yada yavru bekçi köpeğinin aşı vb tıbbi bir uygulama yapılmadan önce kaç haftalık olduğunun belirlenebilmesi gibi amaçlar doğrultusunda köpeğin yaşı nasıl anlaşıldığını bilmek önemli bir ihtiyaçtır. Yavru bekçi köpeği dişlerinde sıksıkla görülen diş eti hastalıkları ve iltihaplar belirlenerek önlem alınır.

Yavru bekçi köpeği dişleri oluşması için 0-3 haftalık süre oluşmaz. 4 haftalık yaşa yaklaşan yavru kangalların bebek köpek dişleri oluşmaya başlar. 4-6 hafta arası bebek kesici yavru Kangal dişleri ve bebek premolar dişleri görülmeye başlar. Toplamda 28 adet diş oluşumunda tüm bebek dişlerine sahip olmaları ile en az 8 haftalık bir yavru olduğu anlaşılmaktadır. Bu dönemdeki köpeklerin 28 adet bebek dişlerinin tamamı görülmekle birlikte bu süre zarfı içerisindeki yavru bekçi dişlerinde herhangi belirgin bir değişiklik gerçekleşmemektedir.

Yavru bekçi köpeği dişlerinde 4-5 aylık dönem kalıcı dişlerin görünmeye başladığı dönemdir. Köpek dişleri ilk olarak görünmeye başlayan dişlerdir. Yavru bekçi köpekleri 7 aylıkken kalıcı dişlerinin tamımı görülmeye başlar ve toplamda 42 adet dişleri bulunmaktadır. Korkmazbey Çiftliğinden Bekçi köpeği temin edebilirsiniz. Dilerseniz Bekçi köpekleri hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz sitemizde mevcuttur.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Kangal Köpek
TOP