Bekçi Kangal Köpek Sahiplenme

 

 

Sivas Kangalı Türk çoban köpeği olup Asya Çoban Köpeği ailesindendir. Bu köpeklerin, Kuzey Asya kökenli olduğu ve Anadolu’ya Oğuz Türkleri tarafından getirildiği söylenmekle birlikte, bu bilgiyi doğrulayacak herhangi bir kanıt mevcut değildir.Sivas Bekçi Kangal köpekleri genel itibari ile sevgi ve sadakat anlamında neredeyse sıfır toleransı olan Sivas Kangal köpekleri sahibi ile kurduğu sorunsuz bağ sayesinde koruma içgüdüsü, sadakat yapısı ve sevgisi aşırı kuvvetlidir. Bu sebepten Sivas Bekçi Kangal köpekleri sahibine ait olduğunu düşündüğü her ne nesne olursa olsun koruma amacı gütmektedir.

Sivas Bekçi Kangal  köpeklerinin esas yayılma alanı, Akkaraman Koyunu yetiştiriciliğinin yaygın olduğu Sivas, Tokat ve Yozgat, Erzincan, Kayseri, Kırşehir ve Aksaray İlleridir. Fakat günümüzde Türkiye'de gitmediği yer kalmamıştır. Dünyanın bir çok ülkesinde de bulunur. Çiftliğimizde Sivas Bekçi Kangal köpeği sahiplenmek isteyenler için daima satılık yavru kangallar bulunmaktadır. Aynı zamanda özel talepler doğrultusunda veya yoğun ilgiden kaynaklı yavru Sivas Bekçi Kangal köpeği sahiplenmek isteyenler anne karnında iken rezerve edilip, satılabilmektedir. Küçük yaştaki Sivas Bekçi Kangal köpeği sahiplenmek  için belirli bir seviyeye gelmediği için, anne sütünden ayrılmadığından

Sivas Bekçi Kangal köpeği sahiplenmek isteyenler çiftliğimizde uzun yıllardır safkan  Karabaş(kangal) köpek üretimi ve satışı yapılmaktadır. En kaliteli Sivas Bekçi Kangal köpeği sahiplenmek için çiftliğimize gelerek alabileceğiniz gibi gönderim ile de sahip olabilirsiniz. Korkmazbey Çiftliğinden Sivas Bekçi Kangal köpeği temin edebilirsiniz. Dilerseniz Sivas Bekçi Kangal köpeği hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz sitemizde mevcuttur.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Kangal Köpek
TOP